Книгарня
Акція
  • cover Judt 01
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0001
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0002
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0003
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0004
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0005
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0006
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0007
  • Роздуми про ХХ ст на сайт_page-0008

РОЗДУМИ ПРО ХХ СТОЛІТТЯ

Тоні Джадт, Тімоті Снайдер
Перекладач Павло Грицак
Науковий редактор Олександр Зайцев
Літературна редакторка Анна Процук
Дизайнерка Оксана Васьків
384 сторінки
Формат 158.5 х 228
ISBN 978-966-97668-6-1

320 грн

«Ця книжка є історичною розвідкою, біографією та етичним трактатом», — вважає один із її співавторів американський історик Тімоті Снайдер. У фокусі його розмов із Тоні Джадтом – «історія сучасних політичних ідей у Європі та Сполучених Штатах; влада і справедливість у розумінні ліберальних, соціалістичних, комуністичних, націоналістичних і фашистських інтелектуалів від кінця XIX до початку XXI століть». На думку Тімоті Снайдера, одними із найважливіших у їхніх розмовах із Тоні Джадтом стали «роздуми про обмеження (і здатність до відродження) політичних ідей, а також про моральні поразки (і обов’язки) інтелектуалів у політиці».

Водночас «Роздуми про ХХ століття» — це також і біографія історика й есеїста Тоні Джадта, який народився в Лондоні в середині XX століття, після катаклізмів Другої світової війни та Голокосту, у час, коли комуністи утверджували владу у Східній Європі.

Тоні Джадт (1948–2010) – британський та американський історик, публіцист, публічний інтелектуал. Член Американської академії мистецтв та наук і Британської академії.

Викладав у Кембриджському, Каліфорнійському, Оксфордському та Нью-Йоркському університетах. Заснував Інститут Ремарка при Нью-Йоркському університеті та був його директором.

Автор багатьох досліджень з історії Європи ХХ століття, зокрема історії Франції.

Українською мовою опубліковано декілька книг Тоні Джадта, зокрема «Роздуми про двадцяте століття» (спільно з Тімоті Снайдером), «Коли змінюються факти. Есеї, 1995–2010», «Шале пам’яті», «Після війни. Історія Європи від 1945 року».

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, публічний інтелектуал. Професор Єльського університету; фахівець з історії Східної Європи ХХ століття, зокрема історії України, Польщі, Росії. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та Голокосту.

Українською мовою опубліковано декілька книг Тімоті Снайдера, зокрема «Роздуми про двадцяте століття» (спільно з Тоні Джадтом); «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка»; «Наша недуга. Уроки свободи з лікарняного щоденника»; «Про тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття. Графічна адаптація» (ілюстрації Нори Круґ); «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним»; «Чорна земля. Голокост як історія і застереження»; «Українська історія, російська політика, європейське майбутнє»; «Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь»; «Червоний князь».

Категорія: