Новини
«Роздуми про ХХ століття»: інтелектуальний бестселер Тоні Джадта й Тімоті Снайдера — вперше українською
09.09.2018

Видавництво «Човен» готує до друку книжку Тоні Джадта й Тімоті Снайдера.  «Роздуми про ХХ століття» — інтелектуальний бестселер на світовому ринку і перша книжка знаного історика Тоні Джадта, що буде видана в Україні. У ній ідеться про силу та справедливість у розумінні ліберальних, соціалістичних, комуністичних, націоналістичних та фашистських інтелектуалів кінця XIX — початку XXI століття.

«Роздуми про ХХ століття» британського та американського історика Тоні Джадта — історичний, біографічний та етичний трактат, що розповідає про політичні ідеї Європи та Сполучених Штатів Америки.

Як пише у передмові до книжки Тімоті Снайдер, «це також інтелектуальна біографія історика й есеїста Тоні Джадта, що народився в Лондоні у середині двадцятого століття, після катастрофи Другої світової війни та Голокосту». Саме Тімоті Снайдер записав думки Тоні Джадта напередодні його смерті.

Кожного четверга взимку, навесні та влітку 2009 року Тімоті Снайдер сідав у потяг із Нью-Гейвену до Нью-Йорка, аби записати розмови з Тоні Джадтом, якого тоді вже покидали сили. Як зазначив Ярослав Грицак, актуальність книжок Тоні Джадта ще більше зростає у період кризи.

«Він допомагає зберегти ясність погляду, коли у світі хаос, та спонукає мислити позитивно, коли ситуація здається безнадійною, — каже Ярослав Грицак. — Щоразу коли ми обговорюємо Україну та ситуацію у світі, Марсі Шор каже: «Якби ж Тоні був живий!»».

Велику увагу у книжці «Роздуми про ХХ століття» Тоні Джадт та Тімоті Снайдер приділяють ролі публічних інтелектуалів у суспільно-політичних рухах. Тоні Джадт засуджує позицію американських інтелектуалів під час війни в Іраку і вважає, що лише деякі журналісти демонстрували цілісність та послідовність у висвітленні подій. Роль інтелектуала, на думку Джадта, полягає в тому, щоб оприявнити істину. Те, чого він не бажає, то це інтелектуала, який будує «великі наративи» та «великі моральні трюїзми».

У рамках LvivBookForum відбудеться дискусія «Читаючи Джадта: як зберегти ясність погляду у час кризи?». Під час розмови з українським істориком Ярославом Грицаком та американською дослідницею історії Східної Європи Марсі Шор ми обговоримо основні ідеї книжки «Роздуми про ХХ століття» Тоні Джадта. Модератор заходу — Юрій Опока.

Час і локація: 21 вересня, 14.00, конференц-зал готелю «Ріус».

Книжку буде видано за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні. Її  вихід запланований на весну 2019 року. Автор українського перекладу — Павло Грицак.

Довідка

Тоні Джадт — британський та американський історик, публіцист. Автор шістнадцяти книжок, серед яких найвідоміша — «Після війни: історія Європи від 1945 до нашого часу» (2005). Член Американської академії мистецтв і наук та Британської академії. Викладав у Кембриджському, Каліфорнійському, Оксфордському та Нью-Йоркському університетах.  У віці 62-х років помер від ускладнень бічного аміотрофічного склерозу, залишивши по собі десятки наукових праць, у яких обстоює нетипові історичні погляди та ідеї.

Тімоті Снайдер — американський історик та письменник. Спеціалізується на історії Східної Європи, зокрема, історії XX століття. Професор Єльського університету, член американського осередку Наукового товариства ім. Шевченка. Працював у Національному центрі наукових досліджень, а також у Віденському інституті наук про людину. Автор численних книжок, серед яких «Про тиранію», «Чорна земля. Голокост як історія і застереження» та «Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь». Лауреат літературної премії «Книжка Ляйпцигу», премії Емерсона та ще низки нагород і відзнак.

Олеся Яремчук, «Човен»

Останні новини
0
Кошик
  • No products in the cart.