Новини
«Схід українського сонця»: вийшла друком важлива книга Катерини Зарембо про український Донбас
10.01.2023

У видавництві «Човен» вийшла друком важлива книга Катерини Зарембо «Схід українського сонця. Історії Донеччини та Луганщини початку ХХІ століття».

Ця книжка – про українські спільноти Донеччини та Луганщини, які діяли від початку 2000-х і до російського вторгнення 2014 року й існування яких російсько-радянський міф про Донбас заперечував. Про культурні простори, студентські середовища, українське село, розмаїті релігії. Про тих, хто хотів жити не в міфологізованому минулому, а у вільній демократичній Україні.

Ці спільноти були голосами нових, непострадянських Донеччини та Луганщини, вбудованих у всеукраїнський контекст; пробудженням приспаного (пригнобленого, винищеного, закатованого) українства.

Мета книжки – зробити відомою бодай частину їхньої історії.

Це дослідження читається як детективна історія. Його герої – справжні люди. Вони виникають у малоймовірних обставинах, долають складні перепони, набувають сили та спроможності, і в момент, коли має початись логічний та щасливий фінал, – весь сюжет стає жертвою викрадення. Катерина Зарембо зробила неможливе, поєднавши академічний підхід і захопливу розповідь в одній книжці. (Євген Глібовицький)

Катерина Зарембо – дослідниця, перекладачка та викладачка; фахівчиня з питань зовнішньої політики і громадянського суспільства України.

Асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа»; викладачка кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Авторка книжки «Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту» (за участі Ірини Лапшиної, Ілони Сологуб, Тараса Доронюка, Анни Юрґен), 2021 рік.

Переклала українською «Після війни. Історія Європи від 1945 року» Тоні Джадта.

«Схід українського сонця. Історії Донеччини та Луганщини початку ХХІ століття» вийшла друком за сприяння Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера.

Останні новини
0
Кошик
  • No products in the cart.