Новини
«Хіросіма»: українською побачила світ легендарна книга-репортаж Джона Герсі
05.08.2022

У видавництві «Човен» вийшов друком український переклад легендарної книги-репортажу американського письменника та журналіста Джона Герсі.

«Хіросіма» — класика художнього репортажу та взірець американської журналістики ХХ століття.

Сукупний тираж книги у світі склав понад 3 млн. екз.

 6 серпня 1945 року вперше в історії людства застосовано ядерну зброю: американський бомбардувальник скинув атомну бомбу на японське місто Хіросіму. Понад 100 тисяч людей загинули, сотні тисяч отримали поранення та променеву хворобу. Рік по тому журнал The New Yorker присвятив окремий номер репортажу Джона Герсі, який зафіксував, що сталося з шістьома японцями, які вижили під час і після вибуху.

У 1985 році Герсі написав новий текст, який став п’ятим розділом книжки: він докладно розповів, як склалася доля шести головних героїв книги.

Перший американський президент відвідав меморіал у Хіросімі лише через 71 рік після трагедії — 2016-го. Це був Барак Обама. До цього доклав зусиль чинний прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда — він родом із Хіросіми. На той час обіймав посаду міністра закордонних справ Японії.

Джон Герсі – американський письменник та журналіст.

Закінчив університети Єлю та Кембриджу.

Під час Другої світової війни працював воєнним кореспондентом журналу Newsweekly, писав репортажі для журналів Time і Life.

31 серпня 1946 року легендарний The New Yorker вийшов друком з єдиним текстом – репортажем «Хіросіма».

Джон Герсі автор багатьох романів, зокрема «Дзвін для Адано» (Пулітцерівська премія 1945 року), «Стіна», «Горіхові двері», «Білий лотос», «Надто далеко йти».

Книга вийшла у колаборації видавництва «Човен» та Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

Переклала з англійської Юлія Семенюк, літературне редагування Анни-Марії Волосацької.

Останні новини
0
Кошик
  • No products in the cart.