Новини
«Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала»: вийшла друком книга Мірослава Влеклого про долю британського журналіста
25.06.2020

У видавництві «Човен» вийшла друком книжка польського репортера та письменника Мірослава Влеклого про британського журналіста Ґарета Джонса, який розповів світові правду про Великий голод в Україні.

Книга Мірослава Влеклого написана на межі двох жанрів – історичного репортажу та біографії. З одного боку, автор створив репортаж-реконструкцію подорожі до Радянського Союзу в 1930-х роках Ґарета Джонса — британського репортера, який першим розповів у західних медіях правду про Великий голод в Україні. З іншого боку, ця книга — докладна та драматична біографія Ґарета Джонса, якого за опубліковані тексти про «комуністичний рай» цькували деякі корумповані західні журналісти, а через декілька років він помер за достатньо загадкових обставин.

Голод практично скрізь. І мільйони вмирають від нього… Терор набув нечуваних масштабів (Ґарет Джонс)

Режисерка кіно Аґнєшка Голланд, авторка фільму про Ґарета Джонса «Ціна правди», так написала про книгу Мірослава Влеклого: «Я є дуже вдячною за цю книжку. Вона стала дивовижним доповненням до фільму «Ціна правди». Чесна, потужна розповідь».

Польська букблогерка Евеліна Ценарська у своїй рецензії на книжку пише:

«Якщо вам подобаються правдиві історії про неординарних людей, «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала» – це розповідь, безумовно, для вас: захоплива, надзвичайно цікава, детективно-репортерська історія про людину, яка вразила своїм інтелектом та мораллю.

Це книга про людину, яка, попри труднощі, неприязнь та важкість життя, зробила великий внесок у журналістську етику, де чільне місце займають відповідальність за надану інформацію, героїв поданих історій та правдивість висвітлення історичних події.

Ґарет Джонс постає взірцем справжнього журналіста, гідного для наслідування».

Мірослав Влеклий – польський письменник і репортер, автор репортажних книг «Я був тут. Тоні Галік», «All Inclusive. Рай, у якому секс є богом», «Рабан! Про церкву з іншого світу».

Співавтор декількох репортажів, за якими створено театральні вистави «Сварка», «Листи на волю», «Бог у дім», «Львів не віддамо».

Лауреат премії «Маґеллан» у номінації «Репортажна книга» («Я був тут. Тоні Галік»), номінований на премію ім. Беати Павляк та тричі – на премію Newsweek ім. Тереси Торанської.

«Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала» – перша книжка Мірослава Влеклого перекладена українською мовою.

Переклала з польської Олена Шеремет, літературне редагування Анни-Марії Волосацької.

Переклад та публікацію цієї книги підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».

Останні новини
0
Кошик
  • No products in the cart.